czwartek, 22 czerwca 2017

Katarzyna Handzlik, CERAMIKA POZA CERAMIKĄ, 22.06.2017


Katarzyna Handzlik
Bielszczanka.
Absolwentka bielskiego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Na macierzystej uczelni obroniła również tytuł doktora sztuki.
Obecnie jest adiunktem w Pracowni Ceramiki, Zakładu Rzeźby na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego.
Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, brała udział w wielu wystawach zbiorowych, plenerach, sympozjach i konferencjach związanych ze sztuką.
Była komisarzem kilku plenerów ceramiki artystycznej. Jest pomysłodawcą i kuratorem ogólnopolskiego pleneru artystycznego „Idea/interdyscyplinarność”, który miał miejsce na cieszyńskim Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w 2016 roku.
Jej twórczość skupiona jest wokół rzeźby ze szczególnym uwzględnieniem medium ceramicznego.Moja twórczość znajduje się w przestrzeni pomiędzy ceramiką a ideą. W tej przestrzeni tworzę własne artefakty, czerpiąc z natury i historii, opierając się o czas i przedmiot. To, po części ilustracje przeczytanych książek, obejrzanych filmów i wysłuchanych opowieści –  osią metafory jest w nich wypalona glina.
Bliskie mi są asamblaż, dorodango i chińska pieczęć.___________

FOTORELACJA  Nr 2
zdjęcia autorstwa Krzysztofa Wasilczyka
1 komentarz:

  1. Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z Panią dr Katarzyną Handzlik-Bąk,adiunktem, zastępcą dyrektora Instytutu Sztuki
    ds. kształcenia i spraw studenckich. Ogromne podziękowania za tak pięknie przekazaną nam wiedzę o powodach i źródłach twórczych realizacji Pani doktor. Warto było na tych kilka chwil do Warszawy z Jarosławia przez Lublin dojechać.

    OdpowiedzUsuń